Kontakta oss









    Denna webbplats är skyddad av reCAPTCHA och Google Sekretesspolicy och Användarvillkor gäller.



    Företagsinformation

    Företagsnamn

    Circla Recycling AB

    Organisationsnummer 

    556843-4210

    Postadress 

    BOX 406, 19124 Sollentuna

    Telefonnummer

    0200 22 05 22

    Härads avfallsanläggning

    Besöksadress 

    David Adrians väg 1, 19491, 

    Upplands Väsby

    Miljöprövningsförordning 

    2013:251

    Anmälningsplikt 

    C

    Verksamhetkoder 

    90.40, 90.80 och 90.110 

    Kontrollerande instans

    Upplands Väsby kommun

    Ledningsgrupp

    VD

    Marc Ericsson 

    marc.ericsson@circla.se

    Kommunikations- & hållbarhetschef

    Minette Andersson  

    minette@circla.se 

    Affärscontroller

    Rickard Ericsson

    rickard@circla.se

    Operativ Chef

    Thomas Larsson

    thomas@circla.se

    Avdelningschefer

    Platschef - Härads Avfallsanläggning

    Fredrik Norgren

    fredrik@circla.se

    Transportchef

    Kent Liström

    kent@circla.se

    Kundservicechef

    Camilla Björklund

    camilla@circla.se

    Tillstånd, certifikat & kvalitétsstämplar

    Transportstyrelsen

    Tillstånd för yrkesmässigt bedrivande av godstransporter på väg

    Länsstyrelserna

    Tillstånd för yrkesmässiga vägtransporter av farligt avfall och icke farligt avfall.

    Stockholm Vatten & Avfall

    Godkänd entreprenör till Stockholm Vatten & Avfall

    Certifikat

    ISO Miljö:14001

    Branschorganisation

    Återvinningsindustrierna 

    Värdeord

    Mod

    Drivkraft

    Omtanke

    VI ÄR NÄRA TILL HANDS!

    Beställ våra tjänster direkt i vår webbapp

    Vet du vad du behöver? Beställ direkt i appen. Våra tjänster levereras snabbt och enkelt.



    Beställ direkt
    Bild på telefon med Circla Webapp