Kontakta oss











    Företagsinformation

    Företagsnamn

    Circla Recycling AB

    Organisationsnummer 

    556843-4210

    Postadress 

    BOX 406, 19124 Sollentuna

    Telefonnummer

    0200 22 05 22

    Härads avfallsanläggning

    Besöksadress 

    David Adrians väg 1, 19491, 

    Upplands Väsby

    Miljöprövningsförordning 

    2013:251

    Anmälningsplikt 

    C

    Verksamhetkoder 

    90.40, 90.80 och 90.110 

    Kontrollerande instans

    Upplands Väsby kommun

    Ledningsgrupp

    VD

    Marc Ericsson 

    marc.ericsson@circla.se

    Kommunikations- & hållbarhetschef

    Minette Andersson  

    minette.andersson@circla.se 

    Affärscontroller

    Rickard Ericsson

    rickard.ericsson@circla.se

    Operativ Chef

    Thomas Larsson

    thomas@circla.se

    Platschef - Härads Avfallsanläggning

    Fredrik Norgren

    fredrik@circla.se

    Transportchef

    Kent Liström

    kent@circla.se

    Stf. Plockservicechef

    Parsoa Tehrani Fard

    parsoa@circla.se

    Kundservicechef

    Camilla Björklund

    camilla@circla.se

    Tillstånd, certifikat & kvalitétsstämplar

    Transportstyrelsen

    Tillstånd för yrkesmässigt bedrivande av godstransporter på väg

    Länsstyrelserna

    Tillstånd för yrkesmässiga vägtransporter av farligt avfall och icke farligt avfall.

    Stockholm Vatten & Avfall

    Godkänd entreprenör till Stockholm Vatten & Avfall

    Certifikat

    ISO Miljö:14001

    Branschorganisation

    Återvinningsindustrierna 

    Värdeord

    Mod

    Drivkraft

    Omtanke

    Boka Circlas tjänster direkt i vår app!

    Circla Webbapp

    Vi har utvecklat en APP för att det ska vara lättare för dig att beställa våra tjänster.

    Här kan du enkelt och smidigt beställa utställ, hemtag eller skifte av container och byggkärl, hämtning eller leverans av byggsäckar och material samt beställa hämtning av grovavfall.



    Visa app
    Bild på telefon med Circla Webapp